Eventy w Radomiu alternatywą dla miejskiej nudy

Nic tak nie zabija turystycznego charakteru miasta jak zwykła nuda. W przypadku miejscowości, które mają dostęp do gór, jezior, rzek czy morza sprawa jest o niebo prostsza, ale miasta oraz wsie, których jedyną rozrywką i atrakcją jest to, co same zorganizują, mogą mieć niemały problem z przyciągnięciem turystów. Świetnie z tej sytuacji wyszedł Radom, który wykorzystał swój historyczny i kulturowy potencjał. Dzięki organizacji międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń stał się bardzo cennym ośrodkiem rozrywki i kultury w centralnej Polsce.

Ciekawe eventy radomskie

Turystyka miejska nie kręci się wyłącznie wokół zabytków, atrakcji historycznych, miejsc pamięci narodowej, pomników czy rozrywek o charakterze przyrodniczym. Goście, którzy przyjeżdżają do miasta w celach turystycznych i rezerwują noclegi, zatrzymując się nierzadko na kilka dni, podkreślają, że głównym charakterem tej miejscowości jest jej znaczenie kulturowe. W Radomiu panują silne tendencje festiwalowe – odbywają się tu takie imprezy jak Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, którzy przyciąga odwiedzających nawet z samej Argentyny, festiwale muzyczne im. Mikołaja z Radomia, występy Radomskiej Orkiestry Kameralnej, coroczne spotkania z muzyką na deptaku czy popularnie Dni Radomia. Zarówno mieszkańcy, jak i goście mogą się również bawić na Kameralnym Lecie, czyli imprezie poświęconej branży filmowej, na organizowanym co dwa lata Air Show – międzynarodowych pokazach lotniczych – na Motocyklowej Wiośnie, koncertach jazzowych, podczas seansów plenerowego Kina na Fontannach lub w czasie Radomskiego Półmaratonu. Aktywnie funkcjonuje też Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz Muzeum Wsi Radomskiej.

Inne rozrywki

Oprócz tego Radom oferuje też cały szereg atrakcji niekoniecznie związanych z kulturą, ale na przykład ze sportem i aktywnym, rekreacyjnym wypoczynkiem. Na przykład koło zbiornika wodnego na Borkach znajduje się doskonale zorganizowana baza noclegowa z hotelem, polem namiotowym i campingowym oraz z bazą restauracyjną (). Goście i turyści mogą korzystać z kąpieli w zalewie, z boisk piłkarskich i siatkarskich, odnowionych kortów tenisowych lub ścieżek dla biegaczy. Do dyspozycji przyjezdnych jest również cała gama klubów, pubów, restauracji i kawiarni. W mieście działają kluby bilardowe, kręgielnie, wypożyczalnia rowerów, skateparki, wytyczone są też liczne ścieżki rowerowe i spacerowe urozmaicające aktywny wypoczynek w Radomiu.

Jedno przemyślenie nt. „Eventy w Radomiu alternatywą dla miejskiej nudy”

  1. Borki są naprawdę ciekawe, pod nosem jest i zalew, i sporo ścieżek 🙂

Dodaj komentarz