Góry Świętokrzyskie i Park Narodowy

Dokładne zwiedzenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego jest niemożliwe do uskutecznienia, jednak można się zdecydować na zwiedzenie jego najciekawszych odcinków. Oczywiście wtedy trzeba poprosić o pomoc doświadczoną osobę, która wie, gdzie znajdują się największe atrakcje tego parku.

Na jego terenie występuje bardzo bogata fauna oraz flora. Warto się z nią bliżej zapoznać. Swoim zasięgiem park obejmuje najwyższe pasmo Gór Świętokrzyskich, ze szczytem Łysica. Jest on porośnięty malowniczymi lasami, w których dominują sosnowe oraz bukowe. Pojawiać mogą się tam także lipy, modrzewie oraz dęby i jodły. Zwolennicy przyrody na pewno znajdą tam dla siebie odpowiednie miejsce. Wiele roślin na terenie parku podlega ścisłej ochronie, można tutaj wyróżnić choćby takie gatunki jak czosnek niedźwiedzi, lilię złotogłów oraz przetacznik górski.

Na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego można obcować z wieloma gatunkami zwierząt, często są one bardzo rzadkie, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Występują tam np. orliki, sokoły, myszołowy, czarne bociany, jastrzębie, czy też nawet sowy. Przez obszar parku przebiega aż 6 szlaków turystycznych, którymi warto podróżować, oglądając liczne zabytki architektoniczne. Na terenie parku z reguły zabronione jest poruszanie się rowerem, z tego względu, że nikt nie chce niszczyć pięknej przyrody znajdującej się w tym regionie, a także spłoszyć żyjących tam zwierząt.

Wybór wczasów w Górach Świętokrzyskich to jedna z ciekawych, wakacyjnych alternatyw. Pobyt w tym regionie pozwoli się nam skutecznie wyciszyć. Między innymi dlatego, pobliskie kwatery cieszą się coraz większą rzeszą zwolenników [sprawdź: meteor-turystyka.pl]. Poza tym, poznać tu można wiele ciekawych miejsc i zabytków, a przy okazji obcować z rzadkimi roślinami i atrakcyjnymi gatunkami zwierząt, czyli z nieskażoną naturą.

Dodaj komentarz