Kazimierz Dolny nad Wisłą – co warto zobaczyć?

Kazimierz Dolny to bardzo popularna, niewielka miejscowość o charakterze typowo turystycznym. Nic więc dziwnego, że każdego roku przyjeżdżają w te okolice turyści zarówno z okolicznych stron, jak i praktycznie z całej Polski. Kazimierz Dolny to miejsce, które szczególnie upodobali sobie artyści i malarze. Odbywa się tutaj każdego roku wiele plenerów malarskich, jak i innych imprez o charakterze przede wszystkim kulturalnym – na przykład znany w całej Polsce Festiwal “Dwa Brzegi”, którzy przyciąga miłośników kina z różnych stron. W Kazimierzu Dolnym możemy uczestniczyć również w wielu festynach, co sprawia, że zwłaszcza latem to niewielkie miasteczko naprawdę tętni życiem.

Warto zwrócić uwagę na to, że w tej miejscowości znajdziemy odpowiedni nocleg. Kazimierz Dolny to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa, szczególnie wśród elit, wobec tego nic dziwnego, że baza noclegowa w tej miejscowości musi być naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Oprócz ekskluzywnych apartamentów z widokiem na Wisłę znajdziemy w okolicy także inne propozycje dla turystów, zdecydowanie tańsze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Kazimierzu Dolnym znajduje się bardzo dobrze rozwinięta gastronomia, a tutejsze koguty są znanym kazimierskim przysmakiem. Co warto zobaczyć w tej niewielkiej, położonej nad Wisłą miejscowości? Gdzie udać się w pierwszej kolejności, gdy przyjedziemy do Kazimierza Dolnego?

Jednym z najchętniej odwiedzanych tutaj miejsc jest bez wątpienia zamek i baszta. Te dwa obiekty mają bardzo długą historię i nic dziwnego, że stanowią olbrzymią atrakcję turystyczną. Zarówno z zamku, jak i z baszty, a także z położonej nieopodal góry Trzech Krzyży możemy obserwować przepięknie wijącą się w tym regionie Wisłę. Trzeba przyznać, że widoki stąd są naprawdę znakomite. Nic więc dziwnego, że turyści chętnie przychodzą w te okolice. Kolejnym miejscem, które na pewno jest godne polecenia jest bulwar nad Wisłą. Jest to piękny teren do spacerów, idealny na romantyczną przechadzkę. W tym regionie możemy również skorzystać z niezwykle popularnej wśród turystów żeglugi po Wiśle. Warto udać się również na kazimierski rynek, na którym znajdziemy mnóstwo zabytkowych kamieniczek.

Dodaj komentarz