Sudeckie krajobrazy na wyciągnięcie ręki

Polska obfituje w piękne i malownicze krajobrazy niemal o każdej porze roku. Wiosna zachwyca zielenią drzew i łąk, lato obfitością owoców, jesień magiczną czerwienią liści, a zima niezwykłą bielą spadającego z nieba śniegu. Choć latem Polacy najczęściej wybierają na wypoczynek Wybrzeże Morza Bałtyckiego, to jesień i zima należą zadecydowanie do gór, których w Polsce akurat nie brakuje. Bez względu na indywidualne preferencje oraz zainteresowania, na południu naszego kraju niemal każdy znajdzie dla siebie interesujące zajęcie. Doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz świetne zaplecze kulinarne oferowane przez lokalnych mieszkańców to niewątpliwe zalety Sudetów, które zaraz po Bieszczadach są najchętniej odwiedzanymi górami w Polsce.

Sudety bardzo wielu osobom kojarzą się z ukrytymi wśród górskich zboczy zamkami i misternie zdobionymi pałacykami, które w wielu przypadkach wyglądają jak z bajkowych opowieści Andersena. Lokalne pasma górskie różnią się od siebie tak znacznie, że nawet wytrawni piechurzy nie mogą się nadziwić nad tą różnorodnością i jednocześnie bogactwem flory i fauny, którą niemal codziennie i o każdej porze roku można spotkać na niezliczonych tutaj szlakach. Wreszcie to także wspaniałe skalne parki i tajemnicze kopalnie, a poza tym bardzo interesujące wbrew pozorom kamieniołomy, które razem składają się na niezwykle fascynujący i wyjątkowy na skalę europejską krajobraz. Fantastyczna kraina niezwykłych i bardzo oryginalnych jaskiń, niegdyś zamieszkiwanych przez człowieka skał, a także starych twierdz i dawno już zapomnianych korytarzy, które ciągną się w nieskończoność. Wszystko to razem wzięte, składa się na niepowtarzalny i bardzo unikalny klimat.

Miejsca do spania są tu zarówno dla wielbicieli wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i dla osób, które przybyły tutaj, aby nieco odpocząć od zgiełku miasta ale nadal preferują luksusowy styl życia w drogich hotelach z pakietem SPA (przegląd Meteora). Dla chętnych znajdą się także kwatery prywatne oraz bardzo dobrze utrzymane gospodarstwa agroturystyczne. Sudety są bardzo piękne i każdy, kto odwiedził je choć raz z pewnością przyzna rację. Warto przyjechać tutaj zarówno na weekend jak i na dłuższe wakacje w gronie znajomych czy rodziny, Z pewnością będzie to czas niezapomniany i pełen niespotykanych doświadczeń.

Dodaj komentarz