Zabytkowa, interesująca Karwia

Karwia jest polską wsią, która położona jest w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo i leży także nad Morzem Bałtyckim. Jest to niewielka miejscowość z szeroką, piękną plażą, przystanią dla rybaków oraz dwoma letnimi kąpieliskami. Zachowały się tutaj budynki, których historia sięga aż czasów sprzed II wojny światowej. Z jakimi zabytkami zatem spotkamy się odwiedzając tę małą nadmorską miejscowość letniskową?

Wiele obiektów budowlanych w Karwi, a także jej okolicy zachowało się tutaj w dość dobrym stanie, a pochodzą one nawet z okresu lat 90. XIX wieku. Zostały postawione w stosunkowo charakterystycznym stylu, a na liście obiektów historyczno-zabytkowych znajduje się co najmniej kilka budowli. Będąc tutaj, warto odwiedzić pensjonat “Łucja” z początku XX wieku, murowaną kaplicę z początku XX wieku, czy też kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Antoniego Padewskiego, który został zbudowany w latach 1948-1950. Przyjeżdżając w to miejsce nie powinniśmy także rezygnować z zobaczenia krzyża przydrożnego, a także domów mieszkalnych, które pochodzą z początku XX wieku, a spotkać je możemy na ulicach 12 Marca, Wojska Polskiego oraz na ulicy Kopernika. Na jednej z nich zachował się nawet budynek gospodarczy nauczycieli, pochodzący z 1892 roku, któremu także warto się przyjrzeć. Atrakcje te bez wątpienia zachwycą miłośników architektury jak i historii.

Karwia to także bardzo szeroka i zróżnicowana baza noclegowa, która przyjdzie nam z pomocą jeśli zechcemy zatrzymać się tutaj na chwilę dłużej. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: “noclegi Karwia rezerwacje”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Noclegi Karwi zapewnią nam bezpieczny dach nad głową w stosunkowo przystępnych cenach. Wszystko to w ciekawych lokalizacjach, co jest dodatkowym atutem tej miejscowości.

Dodaj komentarz